Stacje ładowania
Ładowanie z Webasto
Stacje ładowania Webasto zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Wyposażone są w system zabezpieczeń gwarantujących bezpieczny proces ładowania, zarówno dla baterii pojazdu jak i instalacji elektrycznej domu. Konstrukcja stacji umożliwia jej montaż zarówno w garażu jak i na zewnątrz domu.
Jak naładować auto elektryczne lub hybrydę plug-in?
Ładowanie auta elektrycznego lub hybrydy plug-in odbywa się najczęściej w domu, ale można ładować je również w pracy lub publicznej stacji ładowania znajdujących się przy supermarketach lub stacjach paliw.
Czasy ładowania
Czasy ładowania pojazdów elektrycznych zależą od kilku czynników. Pierwszym jest pojemność baterii zainstalowanej w pojeździe (jednostka energii – kWh), drugim prąd jakim będzie ona ładowana (jednostka mocy – kW). W sposób uproszczony można obliczyć czas ładowania do pełna dzieląc pojemność baterii wyrażonej w jednostkach kWh przez moc jaką będziemy ładowali auto czyli kW.
Ładowanie prądem AC
W przypadku ładowania ładowarką typu Webasto Pure / Live czyli prądem AC ważna jest również charakterystyka techniczna przetwornika AC/DC zainstalowanego w pojeździe. Wynika to z faktu, że baterie mogą być ładowane tylko prądem stałym.
Ładowanie prądem DC
Ładowanie auta przy zastosowaniu stacji DC dostarczamy do baterii prąd DC bezpośrednio z pominięciem przetwornika AC/DC zainstalowanego w pojeździe. Czas ładowania jest krótszy ponieważ wyjściowo moc przyłączeniowa takiej stacji jest większa np. 50kW. Cały proces konwersji prądu zachodzi w stacji ładowania.
Jak ładować auto w domu?
Zdecydowana większość użytkowników samochodów elektrycznych ładuje swoje auto w domu. Zwykle jest to najwygodniejszy i najbardziej opłacalny sposób ładowania. Po przybyciu do domu wystarczy podpiąć auto do ładowania. Po pełnym naładowaniu baterii proces zostanie automatycznie zatrzymany. Dzięki ładowarce domowej Webasto Twój samochód elektryczny będzie naładowany nawet do trzech razy szybciej w porównaniu z ładowaniem z gniazdka! Jednocześnie jest to również najbezpieczniejsze rozwiązanie dla użytkownika i żywotności baterii.
Dynamiczne zarządzanie obciążeniem
Inteligentna dystrybucja mocy równoczesnych procesów ładowania.
Dynamiczne zarządzanie obciążeniem Webasto Live nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale także pozwala uniknąć obciążeń szczytowych, a tym samym przerw w zasilaniu. Wynika to z faktu, że stacja ładowania zarządza precyzyjnie obciążeniem fazy instalacji elektrycznej. Całkowita dostępna moc jest dostosowywana do zużycia energii w budynku, a moc ładowania jest inteligentnie rozdzielana na podłączone samochody elektryczne. Dynamiczne zarządzanie obciążeniem jest łatwe do ustawienia i sterowania za pomocą interfejsu konfiguracyjnego Webasto Live.
Najlepsze rozwiązanie dla grupy stacji ładujących w jednej lokalizacji.