Fotowoltaika

Co to jest fotowoltaika i instalacja fotowoltaiczna?

To zespół urządzeń pozwalający na pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca. Podstawowy element, który składa się na systemy fotowoltaiczne, to panele słoneczne, montowane na dachach domów prywatnych, budynkach firmowych czy użyteczności publicznej, wytworzone z krzemu. Opłacalność instalacji fotowoltaicznej wynika nie tylko z niższych kosztów energii elektrycznej, ale także z ekologii i ekonomicznych rozwiązań – systemy fotowoltaiczne są bezobsługowe, ich użytkowanie nie wiąże się z żadnymi nakładami finansowymi.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Zasada jej funkcjonowania zakłada, że minimalna jednostka światła, określana mianem fotonu, pada na panel fotowoltaiczny zbudowany z krzemu. Krzem, pochłaniając foton, wprawia w ruch elektron, który powoduje wytworzenie energii elektrycznej. Za pomocą specjalnego systemu połączeń elektrony te łączą się z elektronami wytwarzającymi energię w sieci elektrycznej. Na końcowym etapie instalacje fotowoltaiczne wyposażone w inwerter solarny przekształcają energię słoneczną (prąd stały) na prąd zmienny stanowiący energię elektryczną.

Poza tym instalacja fotowoltaiczna nie szkodzi środowisku i nie wymaga ubiegania się o specjalne zezwolenie, jeśli jej moc nie przekracza 50 kW.

Hydrosun

projektuje, montuje, uruchamia i załatwia wszystkie niezbędne formalności związane z budową instalacji fotowoltaicznych i podłączeniem do systemu OSD:
– mikroinstalacje PV w gospodarstwach domowych,
– mikroinstalacje PV w gospodarstwach rolnych,
– mikroinstalacje PV w zakładach przemysłowych, urzędach i wszystkich budynkach o zwiększonym zapotrzebowaniu – do 50 kW
– instalacje PV powyżej 50 kW z projektem i pozwoleniem na budowę
– farmy fotowoltaiczne

Współpracujemy z najlepszymi